Rekrutacja trwa! Promocje na czesne do 31 sierpnia 2024 roku! Wpisowe 0 zł do 31 sierpnia 2024 roku!

 

Integracja sensoryczna – studia podyplomowe: Warszawa

Integracja sensoryczna to pojęcie znane pedagogom i psychologom od wielu lat. Oznacza ono prawidłową organizację wrażeń zmysłowych, które napływają do mózgu przez receptory oraz odpowiadanie na bodźce sensoryczne właściwą reakcją adaptacyjną. Autorem teorii integracji sensorycznej była dr Jean Ayres – amerykańska psycholog i terapeuta. Jej badania i doświadczenie wykazały, jak ważna jest terapia integracji sensorycznej, prowadzona zwłaszcza z dziećmi. Zaburzenia przetwarzania sensorycznego mogą bowiem mieć negatywny wpływ na adaptację młodego człowieka do życia społecznego oraz na proces uczenia się.

Nasze studia podyplomowe pozwolą Ci m.in.: poznać zarówno teoretyczne, jak praktyczne założenia integracji sensorycznej – tak, aby zapewnić dziecku niezbędne wsparcie w procesie diagnostycznym i terapeutycznym,przećwiczyć w praktyce metody terapii integracji sensorycznej – tak, abyś był przygotowany do wdrożenia ich w swojej pracy zawodowej,uzyskać niezbędne kompetencje, aby móc podnieść jakość pracy z dzieckiem i jego rodzicami.

W ramach studiów podyplomowych będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców akademickich – praktyków, którzy przekażą Ci aktualne informacje pozwalające poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe. 

Dokumenty rekrutacyjne są dostępne do pobrania w zakładce REKRUTACJA

Nasi wykładowcy:

Marta-Surga

Marta Surga

Ekspert Wykładowca

Pedagog specjalny, logopeda, nauczyciel mianowany. Terapeuta metody Integracji Sensorycznej, Integracji Odruchów Dynamicznych i Posturalnych, terapeuta metody EEG Biofeedback oraz metody Johansena. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci autystycznych oraz dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i niepłynnością mówienia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Ukończyła kurs Kinezjotaping w logopedii, terapii Czaszkowo-krzyżowej I i II st. oraz terapii Taktylnej. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz rodziców, współpracuje z wydawnictwem Forum Logopedy. Prowadzi także zajęcia praktyczne i teoretyczne ze studentami studiów podyplomowych.

nowe

Paulina Zaręba-Fus

Ekspert wykładowca

Fizjoterapeuta, absolwentka AWF Warszawa, nauczyciel mianowany. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Terapeuta metody Integracji Sensorycznej, Integracji Odruchów Dynamicznych i Posturalnych, terapeuta metody EEG Biofeedback. Terapeuta dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Uczestnik wielu szkoleń doskonalących m. in.: Terapia ręki, Odruchy w uczeniu i nauczaniu, Teoria i praktyka terapii psychomotorycznej wg M. Procus i M. Block, Diagnoza i rehabilitacja ortoptyczna w dysleksji.

avatar

Dr n. med. Elżbieta Binek

Ekspert wykładowca

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku fizjoterapia oraz studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim. Od wielu lat specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej. Jest autorką artykułów zamieszczonych w specjalistycznych czasopismach medycznych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych dotyczących rozwoju dziecka i sposobu jego rehabilitacji.

Szczegółowych informacji udziela nasz Dział Rekrutacji

ul. Poznańska 6/8 pok. 12
00-680 Warszawa
tel. 22 622-01-90 tel. 516-088-042,
mail: rekrutacja@waw.ansm.pl

Zapraszamy do kontaktu!